“გუშინ 17. 30წთ-ზე გამოვედი სამსახურიდან. სახლში წასვლას ვაპირებდი, მაგრამ შევედი მუზეუმის წინ მდებარე სალონში. უცებ ჩამონგრევის ხმა მოგვესმა . ერთი ახალგაზრდა ბიჭი პირჯვარს იწერდა. ღმერთმა გადაარჩინა, ოდნავ ასცდა კარნიზის ეკლარის ქვა. ქვების ჩამოყრა, შესაძლოა, გაგრძელებულიყო, ამიტომაც დავრეკე 112-ზე. ოპერატორს ავუხსენი, რომ ამ დროს მე-3 და პირველ საჯარო სკოლებში მთავრდება მეორე ცვლის გაკვეთილები; ბავშვების უმრავლესობა სწორედ პუშკინის ქუჩაზე გამოდის და საშიშია, არ დაშავდნენ-მეთქი (ცხადია, ასეთ შემთხვევაში საფრთხე უფროსი ასაკის ხალხსაც გვემუქრება, მაგრამ განსაკუთრებით ბავშვების გამო ვღელავდი). ატყდა ჩემს ტელეფონზე რეკვა. მალე მოვიდა პოლიცია, სამაშველო სამსახური და მერიის წარმომადგენელი ( როგორც გაირკვა, შენობა მერიის ბალანსზე ყოფილა აღრიცხული). შედარებით დაწყნარებული წავედი სახლში და დარწმუნებული ვიყავი, რომ, უპირველეს ყოვლისა, წითელი ლენტით შემოღობავდნენ ამ ადგილს.